Turniej Mikołajkowy

Serdecznie zapraszamy do kibicowania podczas Turnieju Mikołajkowego, który odbędzie się w hali MOSiR Zabrze najbliższy weekend 10-11 grudnia.

REGULAMIN – „Turniej Mikołajkowy 2016”

1.         Turniej odbywa się systemem „każdy z każdym” w danej grupie.

2.         Mecz trwa:

• 2 x 12,5 minuty (bez przerwy ze zmianą stron) – w rocz. 2000, 2001, 2002 i 2003.
  • 2 x 9 minut (bez przerwy ze zmianą stron) – w Żakach rocz. 2008.

3.         Gra odbywa się:

• piłką halową z niskim odbiciem oraz na bramki 5x2m – w Juniorach Młodszych rocz. 2000 i 2001 oraz Trampkarzach Starszych rocz. 2002.
  • specjalną halową piłka „junior” (lżejszą z niższym odbiciem) oraz na bramki 3x2m - w Trampkarzach rocz. 2003
  • piłka rozm. „4” na bramki 3x2m – w Skrzatach rocz. 2008

4.         Zawody są sędziowane przez 1 sędziego w każdej grupie.

5.         Obowiązują uproszczone przepisy gry na hali m.in.: auty wykonywane z nogi; bramkarze wprowadzają piłkę do gry ręką; Zmiany lotne; (wszelkie wątpliwości rozstrzygają sędziowie).

6.         W turnieju drużyna może liczyć maksymalnie -  14 zawodników (w Skrzatach rocz. 2008 – 12 zawodników)

7.         Na boisku w trakcie meczu bierze udział:

• W Juniorach Młodszych rocz. 2000 i rocz. 2001; Trampkarzach Starszych rocz. 2002 – 6 zawodników z pola + bramkarz (mecze rozgrywane na sektorze hali wym. 55m x 30m)
  • W Trampkarzach rocz. 2003 – 5 zawodników z pola + bramkarz (mecze rozgrywane na boisku do futsalu).
  • W Skrzatach rocz. 2008 – 5 zawodników z pola + bramkarz (mecze rozgrywane na boisku do futsalu).

• ilość straconych bramek
  • Przy równej ilości punktów 3 drużyn – „mała tabelka”

9.         Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.

10.       Organizator zapewnia dla każdej drużyny nagrody, wodę mineralną oraz ciepły posiłek.

11.       Po rozegraniu wszystkich meczy zbierze się grono trenerów i wybierze w każdym z roczników najlepszego bramkarza oraz zawodnika turnieju (w rocz. 2008 wybrany zostanie z każdej drużyny wyróżniający się zawodnik).

12.       Należy przypisać zawodnikom stałe numery na czas trwania turnieju, co umożliwi wyłonienie najlepszego strzelca turnieju (nie dotyczy rocz. 2008).

13.       Drużyny proszone są o pozostanie na zakończeniu w celu odebrania nagród.