Podsumowanie 25 Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder+Sport

Podsumowanie 25 Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder+Sport

25 Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder+Sport za nami!

Już po raz 21 areną zmagań młodych adeptów siatkówki stała się Hala Widowiskowo- Sportowa MOSiR. Przypominamy, że pierwszy historyczny turniej ogólnopolskich mistrzostw w minisiatkówce odbył się w 1995 r. właśnie w Hali MOSiR.

W tegorocznej edycji turnieju Kinder+Sport wzięła udział rekordowa liczba uczestników- 41 143 zawodników (11 447 drużyn - 6715 w kategorii dziewcząt , 4732 w kategorii chłopców). W finałach wystartowały 192 drużyny w kategorii "2", "3", "4" dziewcząt i chłopców i rywalizowały o tytuł mistrza minisiatkówki.

Zmaganiom młodych siatkarzy przyglądali się wielcy sportowcy. Wśród nich m.in. Sebastian Świderski (siatkarz, reprezentant Polski), Piotr Gruszka (siatkarz, reprezentant Polski), Grzegorz Bociek (siatkarz, reprezentant Polski), Dorota Świeniewicz (siatkarka, reprezentantka Polski), Alicja Grabka (siatkarka, reprezentantka Polski), Paweł Korzeniowski (pływak, reprezentant Polski). Wszyscy uczestnicy turnieju mieli okazję zdobyć autograf sportowców, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz chwilę porozmawiać .

Przez trzy dni w Hali MOSiR panowała niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju atmosfera tworzona przez młodych siatkarzy, trenerów i kibicujących rodziców. Patronat honorowy nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wszystkim uczestnikom Wielkiego Finału Kinder+Sport serdecznie gratulujemy! Dzięki Wam mogliśmy przeżywać wspaniałe siatkarskie emocje, a nasza hala na trzy dni stała się miejscem pełnym radości!

 

Wyniki wraz z komuniktem końcowym mistrzostw znajdują się na stronie: https://kindersport.szps.pl/komunikat-koncowy-ogolnopolskich-mistrzostw-w-minisiatkowce-o-puchar-kindersport-zabrze-2019/