Halowe Mistrzostwa Polski Ultimate 2018

Halowe Mistrzostwa Polski Ultimate 2018
W najbliższy weekend tj. 24-25 lutego w Hali Widowiskowo - Sportowej przy ul. Matejki 6, zostaną rozegrane Halowe Mistrzostwa Polski Ultimate 2018. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.
Wstęp wolny !

Ta dynamiczna i widowiskowa dyscyplina uprawiana jest za pomocą dysku frisbe, łącząca w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej i rugby. Wyróżniającą cechą jest brak sędziów, niepowtarzalna atmosfera gry oraz dbałość o zasady fair play.  Turniej rozgrywany jest w formule mixed, co oznacza, że w grze biorą udział jednocześnie kobiety i mężczyźni.

W rozgrywce uczestniczą dwie siedmioosobowe drużyny, Drużyna atakująca zdobywa punkty łapiąc frisbee w strefie punktowej przeciwnika, zaś drużyna broniąca stara się jej przeszkodzić i przejąć frisbee. Zawodnicy nie mogą biegać z frisbee, po złapaniu dysku należy się zatrzymać i nie odrywając jednej nogi od podłoża, rzucić go do następnego zawodnika. Jeżeli dysk upadnie na ziemię, zostanie złapany poza boiskiem, zostanie przechwycony lub strącony na ziemię przez zawodnika drużyny broniącej, inicjatywę przejmuje drużyna która wcześniej broniła, a drużyna atakująca przechodzi do obrony. W przypadku rozgrywek na piasku lub hali wielkość boiska ulega zmniejszeniu. Najczęściej w takich warunkach na boisku gra pięciu zawodników.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy od godz. 9:00, wstęp wolny!