Bajkowy Dzień Dziecka już za nami!

Bajkowy Dzień Dziecka już za nami!
Halę MOSiR odwiedził Bob Budowniczy

Wczoraj halę MOSiR odwiedził Bob Budowniczy i poprowadził dla dzieci Bajkowy Dzień Dziecka. Była to już piąta edycja tego wydarzenia, w którym wzięło udział ok. 3000 dzieci z zabrzańskich przedszkoli i szkół specjalnych. Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki- Szulik.

Na dzieciaki czekało mnóstwo atrakcji. Wśród nich: dmuchańce, malowanie twarzy, baloniki, tańce, zawody, słodkości i upominki.

Bob budowniczy prowadził zawody m.in. w przenoszeniu taczką ciężarów czy grupowym kręceniu hulajnogą. Dzieci miały również możliwość zbudowania własnej budowli czy muru z dużych klocków.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również stanowiska Policji, Straży Miejskiej, Służby Więziennej oraz Straży Pożarnej, na których dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem i pojazdami specjalistycznymi.

Na imprezie pojawiły się również maskotki: Sznupek, Mokuś, Żabolek, Szczurek i Czupurek, do których przytulały się dzieci i robiły sobie z nimi zdjęcia.

Na wszystkie dzieci czekał słodki poczęstunek z napojem oraz upominki.

Wydarzenie mogło się odbyć dzięki wsparciu firm: Eurocash S.A, Euvic, Muzeum Górnictwa Węglowego, Górnik Zabrze S.S.A, Stowarzyszenie Kibice Razem Górnika Zabrze, Torcida Girls, NMC Górnik Zabrze, PW IPB Sp. z o.o., Manager Pol S.C, Danpol Danuta Madej, Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna,  Służba Więzienna, PHU Pati, Red Med- Patryk Kaworek, Roker, ZBM-TBS Sp. z o.o., ZPEC Sp. z o.o., ZPWiK Sp. z o.o., Flojamo, Speed Travel, Taxi Kopernik, Jatta, Whiteclock, ZSMS w Zabrzu, Centrum Edukacji, Centrum ZSEU, ZSO w Zabrzu, ZSO nr 14 w Zabrzu.